Mercedes-Benz

Nowy SL Roadster od Mercedes-AMG.

Gwiazda powraca.
Nowy Mercedes-AMG SL Roadster

Powrót ikony: Nowy Mercedes-AMG SL.

SL od pokoleń jest ikoną samochodów sportowych, a tym samym synonimem wysokiego poziomu komfortu, nieokiełznanych emocji i uwolnionej mocy. Poczuj to teraz.

Fascynujący SL. Samochód marzeń od niemal 70 lat.

Od niemalże siedmiu dekad każda nowa generacja Mercedes-Benz SL ustanawia nowe standardy w świecie kultowych, luksusowych samochodów sportowych. Nowy Mercedes-AMG SL przeniesie tę wyjątkową tradycję nieodpartego designu i wyjątkowej technologii w przyszłość i zdefiniuje nową rzeczywistość.

Emocje i tradycja, technologia i zasady. 

Odkryj szeroką gamę mocnych silników do Mercedesa-AMG SL Roadster torujących drogę do nowego rozdziału motoryzacyjnej legendy. Nowa edycja SL została po raz pierwszy w całości opracowana przez Mercedes-AMG. W rezultacie powstał model zrodzony z pasji.

Moc znamionowaPrzyspieszenie
0–100 km/h
Znamionowy moment obrotowy
Aż do 430 kW / 585 KMOd 3,6 sek.Aż do 800 Nm
Nowy Mercedes-AMG SL Roadster

Intuicyjna obsługa.

Powrót do przyszłości. Z „hiperanalogowym” kokpitem i intuicyjną obsługą. Wysokiej jakości połączenie analogowej geometrii kokpitu i najnowszego cyfrowego wyposażenia MBUX jest charakterystyczne dla wnętrza. Większość funkcji pojazdu można wygodnie obsługiwać za pomocą głównego wyświetlacza lub wyświetlacza kierowcy.

Nowy Mercedes-AMG SL Roadster

Bez wątpienia SL, bez wątpienia Mercedes-AMG.

Charakterystyczna dla AMG osłona chłodnicy zapewnia wyrazisty, szeroki przód, a dolny wlot powietrza nadaje przedniej części dodatkowej optycznej szerokości. Płaskie, ostro wycięte reflektory LED DIGITAL LIGHT nadają nowemu SL dodatkową prezencję i sprawiają, że rozpoznasz go już z daleka.

Nowy Mercedes-AMG SL Roadster

Wyraźne połączenie zwinności i stabilności.

Przy kącie skrętu do 2,5° przekładnia tylnej osi zwiększa zwinność, stabilność, a tym samym przyjemność z jazdy, zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością. System, który jest precyzyjnie dopasowany do nowego SL, wyostrza sportowy charakter, ułatwia kontrolowanie pojazdu i zmiejsza wysiłek wkładany w prowadzenie samochodu.

Nowy Mercedes-AMG SL Roadster

Powrót do korzeni dzięki miękkiemu, składanemu dachowi.

Elektryczny miękki dach składany podkreśla sportową  sylwetkę nowego Mercedesa-AMG SL Roadster. Niska masa i wynikający z niej nisko położony środek ciężkości pozytywnie wpływają na dynamikę jazdy i prowadzenie pojazdu. Doskonała jest także wysoka przydatność do codziennego użytku i wzorcowy komfort akustyczny dzięki zintegrowanej macie akustycznej.

Nowy Mercedes-AMG SL Roadster

Być może nigdy się od niego nie uwolnisz.

AMG – te trzy litery są synonimem wyrazistego designu, najwyższej jakości i mocnych silników. Prawdziwego luksusu można doświadczyć również dzięki typowemu dla marki dźwiękowi.  Przekonaj się sam.

Dowiedz się więcej.

Twoje pytania na temat nowego modelu Mercedes-AMG SL Roadster.

Mercedes AMG SL 43: zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 9.4 - 8.9 l/100 km, emisje CO2 w cyklu mieszanym: 214.0 - 201.0 g/km

Mercedes AMG SL 55 4MATIC+: zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 13,0-12,3 l/100 km, emisje CO2 w cyklu mieszanym: 293-278 g/km

Mercedes AMG SL 63 4MATIC+: zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 13,0-12,5 l/100 km, emisje CO2 w cyklu mieszanym: 294-283 g/km

Podane wartości ustalono zgodnie z przewidzianą przepisami procedurą pomiarową. Są to „wartości CO₂ WLTP” w rozumieniu Art. 2 pkt 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Wartości zużycia paliwa obliczono na bazie tych danych. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu. Zużycie prądu zostało określone na podstawie rozporządzenia 692/2008/WE.