Mercedes-Benz

Historia firmy.

Historia firmy.

Od początku naszej działalności do dziś.

Nasza firma działa na rynku motoryzacyjnym od ponad 45 lat.

W 1975 roku Danuta i Ryszard Czach otworzyli swój pierwszy warsztat samochodowy.

Warsztat, składający się z dwóch garaży, mieścił się przy ul. Krakowskiej, na działce rodziców Ryszarda Czach. Usługi jakie świadczył to zabezpieczenia antykorozyjne samochodów FSO i FSM. Całą niezbędną wiedzę małżeństwo pozyskiwało z książek. Potrzebny sprzęt - myjki parowo-wodne, pistolety i inne urządzenia do zabezpieczenia ściągali ze Szwajcarii, poprzez biuro handlu zagranicznego, mieszczące się wówczas w Warszawie.

To był czas bardzo ciężkiej pracy. W pierwszych latach działalności biznes szadeł wyśmienicie. Później rynek zaczął się zmieniać. Zaczęły pojawiać się samochody, które już nie potrzebowały zabezpieczeń antykorozyjnych. Rzemiosło zaczęło tracić swoją renomę. W zamian powstawały tak zwane podmioty gospodarcze.

1989 r. Danuta i Ryszard Czach nawiązali współpracę z przedstawicielem prywatnego importera Mazdy. To rok w którym Małżeństwo otworzyło serwis samochodów tej marki. 

W 1993 r. - w postaci małego saloniku do portfolio dołączył salon sprzedaży samochodów Mazda. 

Rok 1992 r. był dla Danuty i Ryszarda Czach rokiem znaczącego rozwoju. Małżeństwo powiększyło swoją działalność o Autoryzowany Serwis marki Mercedes-Benz. Był to jedyny Autoryzowany Serwis na podkarpaciu.

Pięć lat później firma pozyskała od niemieckiego koncernu autoryzację na prowadzenie salonu sprzedaży marki Mercedes-Benz.

Autoryzacja na sprzedaż i serwis samochodów marki Mercedes-Benz wymagała od Danuty i Ryszard Czach inwestycji. Zbudowano więc nowy salon i powiększono stację serwisową.

Wprowadzone zmiany jednak wystarczyły jedynie na kilka lat. Małżeństwo zdecydowało o kolejnej modernizacji i przebudowie istniejących obiektów. Prace ruszyły w lipcu 2000 roku. 

Część obiektu, w szczególności słupy zewnętrzne, były fundamentowane na tzw. studniach. Była to pierwsza od kilkunastu lat tego typu inwestycja na podkarpaciu.

Dzięki tej rozbudowie Danuta i Ryszard Czach stali się właścicielami największego salonu samochodowego w Rzeszowie w tamtym okresie.

Jednak nieustanny rozwój marki Mercedes-Benz, rosnące wymagania klientów, a także coraz szersza oferta samochodów spowodowały po kilkunastu latach, w 2014 roku, konieczność podjęcia decyzji o kolejnej rozbudowie.

To była największa inwestycja w całej historii firmy.

Najnowsza zrealizowana inwestycja to budowa AMG Performance Center, która poszerzyła portfolio firmy o sportowe samochody Mercedes-AMG.

Firma nieustannie się rozwija.

Obecnie jest już Certyfikowanym Van ProCenter - to program profesjonalizacji sprzedaży samochodów dostawczych marki Mercedes-Benz.

Oprócz tego w trakcie są inwestycje związane z:

- budową nowego centrum Blacharsko-Lakierniczego, 

- budową wydzielonego salonu do sprzedaż samochodów dostawczych.

Danuta i Ryszard Czach dbają również o środowisko naturalne. Realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Instalacja fotowoltaiczna w firmie Czach Sp. z o.o. w Rzeszowie”.

Celem tego projektu jest zwiększenie udziału energii pochodzącej z OZE zgodnie z zobowiązaniami akcesyjnymi, wspieranie efektywności energetycznej, redukcja emisji gazów cieplarnianych, zmniejszenie stopnia degradacji środowiska naturalnego, poprawa stanu jakości środowiska oraz promowanie strategii niskoemisyjnej.

Inwestycja jest Dofinansowana z UE: 569.102,38 PLN

Fot. - 1994 r.
Autoryzowany serwis marki Mercedes-Benz znajdujący się na ul. Krakowskiej w Rzeszowie.

Fot. - 1997 r.
Pierwszy salon sprzedaży samochodów Mercedes-Benz przy ul. Krakowskiej.

Fot. - 2019r.
Salon sprzedaży samochodów Mercedes-Benz oraz Mercedes-AMG.